Urządzenie przestrzeni publicznej w Lubiczu Górnym na potrzeby rewitalizacji społecznej. Etap II
Działanie
RPKP.07.01.00 Rozwój lokalny kierowany przez społeczność w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Cel projektu
Budowanie potencjału dla rozwoju lokalnej gospodarki, pobudzanie oddolnych inicjatyw i tworzenie miejsc pracy oraz rewitalizacja społeczno-gospodarcza miejscowości Lubicz Górny.
Opis projektu
Inwestycja powstała w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców gminy Lubicz w zakresie zwiększenia oferty sportowo-rekreacyjnej integrującej mieszkańców, zakładającej rozwój aktywności społecznej. W I etapie stworzono zaplecze niezbędne do rozwoju gospodarczego miejscowości oraz utworzono infrastrukturę umożliwiającą przeprowadzanie spotkań oraz imprez integrujących mieszkańców. Etap II był natomiast niezbędny jako uzupełnienie powstałej infrastruktury, dzięki czemu cały teren został optymalnie zagospodarowany dzięki czemu obecnie jest wykorzystywany przez lokalną społeczność jako miejsce integracji.
Przedmiotem projektu była budowa torów rowerowych Pumptrack, skateparku oraz placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu na działce nr 460 obręb 0011 przy ul. Bankowej w Lubiczu Górnym. Powstały następujące obiekty sportowe:
- tor pumptrack-EasyPump i MiniPump;
- skatepark;
- plac zabaw z huśtawkami, bujakami, linarium oraz zestawem zabawowym.
Zamontowano także elementy małej architektury t.j.: ławki, kosze na odpady zmieszane i stojaki rowerowe. Wykonane zostały ścieżki z kostki brukowej oraz nasadzenia roślin.
Aby teren był funkcjonalny zamontowana została toaleta publiczna.
Infrastruktura będąca przedmiotem projektu jest niezbędna do realizacji projektów i wydarzeń aktywizujących lokalną społeczność. Na zrewitalizowanej przestrzeni publicznej planuje się prowadzenie działań rewitalizacji społecznej w formie wydarzeń aktywizujących i integrujących mieszkańców terenów zdegradowanych, w tym realizację nieinfrastrukturalnych projektów rewitalizacyjnych t.j.: „Lato na kółkach” i „Więcej wiem, jestem bezpieczny, lepiej pomagam”.
Kwota dofinansowania z Funduszy Europejskich
725.301,28 zł.
Kwota dofinansowania z Budżetu Państwa
101.136,37
Całkowita wartość projektu
1.045.803,70 zł.
Okres realizacji
01.2020 – 10.2021