Ścieżka nawigacyjna

Treść strony


PODSUMOWANIE AKCJI „WARTO BYĆ DOBRYM”

W II semestrze roku szkolnego 2011/2012 Szkoła Podstawowa w Gronowie brała udział w I edycji akcji „Warto byćdobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Dzieci z 1500 szkół w całej Polsce brały udział w konkursie na dobre uczynki w ramach akcji, laureaci z każdej placówki wygrali rowery górskie marki KROSS.

Akcja "Warto być dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca w dzieciach dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat. Głównym elementem I edycji akcji był konkurs, skierowany do uczniów 1500 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który każda szkoła prowadziła samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną – rowerem górskim marki KROSS. Od początku semestru dzieci konkurowały na to ile zrealizują dobrych uczynków w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły został rozlosowany rower.

 „W najśmielszych scenariuszach i najskrytszych marzeniach nie liczyliśmy na taki sukces akcji. Dzieci czyniące dobro zaskoczyły nas nie tylko swoją kreatywnością i wytrwałością ale przede wszystkim odwagą w promowaniu pozytywnych postaw. Setki tysięcy osób czyniących dobro, miliony godzin ofiarowane innym ludziom, a wszystko to za darmo – bez oczekiwania na zapłatę. Teraz kiedy zadadzą mi pytanie – jakie mamy dzieci i młodzież – odpowiem, że wspaniałe.  A my dorośli powinniśmy brać z nich przykład. Każdy z nas może wesprzeć drugą edycję akcji, by kolejne szkoły mogły wziąć w niej udział.” – mówi Aleksander Komaniecki, Prezes Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła”.

 „Szkoła to miejsce, w którym każdy uczeń ma szansę stać się wartościowym, pogodnym, otwartym na dobro i piękno człowiekiem. Udział w akcji na pewno wspierał nasze działania w kształtowaniu postaw moralnych dzieci i uwrażliwił je na potrzeby drugiego człowieka, potrzeby naszego środowiska.” – dodaje Ewa Fijałkowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gronowie.

„Ta akcja uczy gotowości, gotowości do czynienia dobra zawsze i wszędzie” – Magdalena Budzyńska – koordynator akcji na terenie szkoły.

Imiona i nazwiska finalistów akcji z poszczególnych klas:

Julia Lisewska – klasa I

Jakub Trykowski – klasa II

Agnieszka Ropińska – klasa III

Marta Sobiechowska – klasa IV

Julia Laskowska – klasa V

Izabela Kossakowska – klasa VI

Wybór laureata odbył się w dniu zakończenia roku szkolnego. Losowania dokonał Pan Marek Olszewski – Wójt Gminy Lubicz. Rowerem na wakacje pojechała Julia Laskowska – uczennica klasy V. Laureatce serdecznie gratulujemy!

Metryka

  • opublikował: brak informacji
    data publikacji: 2012-09-07 13:06
  • zmodyfikował: brak informacji
    ostatnia modyfikacja: 2012-09-07 13:21

Metryka

  • opublikował: brak informacji
    data publikacji: 2012-09-07 13:00

« wstecz

Opis strony

redaguje: Barbara Wiertel, Referat Organizacyjny, Urząd Gminy Lubicz, ul. Toruńska 21, tel. (056) 678-21-28, fax: (056) 678-21-22, e-mail: bip@lubicz.pl

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 18584
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2017-02-14 08:55

Odnośniki

Fotokod z linkiem do niniejszej strony

Fotokod

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
-- w całym serwisie

Menu

Intranet

Zaloguj się

Urząd Gminy Lubicz

Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21, 87-162 Lubicz

Dane kontaktowe

tel. (56) 621-21-00, (56) 621-21-01

Godziny urzędowania

poniedziałek, środa, czwartek: 7:00 - 15:00,

wtorek: 7:00 - 18:00

piątek: 7:00 - 14:00

Odnośniki

Metryka strony BIP

Licznik odwiedzin strony BIP: 3664506
Ostatnia aktualizacja strony BIP: 2019-12-06 15:37

Stopka strony