Biuletyn Informacji Publicznej
URZĄD GMINY LUBICZ

Wyszukiwarka

Odnośniki

Intranet

Zaloguj się
:
:

Przejdź do: www.lubicz.pl

Treść strony

  • Logo Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


Tytuł projektu: Przebudowa i termomodernizacja budynku użyteczności publicznej z częścią mieszkalną i pomieszczeniem byłej kaplicy przy ulicy Bocznej 4 w ramach rewitalizacji Lubicza Górnego

Działanie:

RPKP.07.01.00 Rozwój lokalny kierowany przez społeczność w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Cel projektu:

Wzrost aktywności społecznej oraz ożywienie społeczne centrum Lubicza Górnego poprzez poprawę jakości przestrzeni publicznej.

Opis projektu:

Przedmiotem projektu jest przebudowa i termomodernizacja budynku mieszczącego się przy ulicy Bocznej 4 w Lubiczu Górnym wraz z częścią mieszkalną i pomieszczeniem byłem kaplicy. Ponadto zmieniony zostanie sposób użytkowania pomieszczeń byłej kaplicy w celu utworzenia salki świetlicowej w miejscowości Lubicz Górny.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje m.in.:

  • termomodernizację całego budynku oraz wykonanie monitoringu zewnętrznego;
  • w istniejącej świetlicy pełne drzwi zewnętrzne wymienione zostaną na przeszklone, w holu powstanie nowy podwieszany sufit, z kuchni na korytarz wybity zostanie otwór drzwiowy, w który wykonawca wstawi nowe drzwi, ponadto, w świetlicy wymienione zostaną piony C.O;
  • w byłej kaplicy natomiast wykonana zostanie instalacja: wodociągowa, sanitarnej, centralnego ogrzewania, elektryczna, oświetleniowa i nagłośnieniowa. powstanie tam toaleta i pomieszczenie techniczne, ustawiona będzie też scena,
  • zagospodarowanie terenu polegać będzie na odbudowaniu zdemontowanego wejścia zewnętrznego wraz ze schodami, ułożeniu kostki brukowej od strony wejścia do kaplicy i ustawieniu ławek.

Infrastruktura będąca przedmiotem projektu jest niezbędna do realizacji projektów i wydarzeń aktywizujących lokalną społeczność. W świetlicy planuje się prowadzenie działań rewitalizacji społecznej w formie imprez kulturalnych t. j. konkursy, wystąpienia, przedstawienia czy dyskusje.

 

Kwota dofinansowania z Funduszy Europejskich: 446.586,57 zł.

Całkowita wartość projektu: 571.677,77 zł.

Okres realizacji: 01.2020 – 12.2021

drukuj (Tytuł projektu: Przebudowa i termomodernizacja budynku użyteczności publicznej z częścią mieszkalną i pomieszczeniem byłej kaplicy przy ulicy Bocznej 4 w ramach rewitalizacji Lubicza Górnego)

  • Przed rozpoczęciem prac - widok na okna kaplicy przy ulicy...
  • Przed rozpoczęciem prac - wejście do kaplicy
  • Przed rozpoczęciem prac - elewacja świetlicy
  • Przed rozpoczęciem prac - elewacja świetlicy

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 181
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2021-05-31 14:18:56