„Rozbiórka i odbudowa budynku przy ul. Grębockiej 1 w Lubiczu Dolnym z przeznaczeniem na obiekt użyteczności publicznej” – EFRR
Działanie:
FEKP.05.07 Odnowa przestrzeni publicznych ZITy regionalne
Cel projektu:
Odnowa przestrzeni publicznych w gminie.
Opis projektu:
Istniejący obiekt zabytkowy jest zlokalizowany w samym centrum miejscowości Lubicz Dolny
w sąsiedztwie Urzędu Gminy Lubicz oraz Urzędu Stanu Cywilnego. Projekt polega na rozbiórce
i odbudowie budynku przy ul. Grębockiej 1 w Lubiczu Dolnym z przeznaczeniem na obiekt użyteczności publicznej. Wszelkie prace prowadzone będą w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.
W odbudowanym i rozbudowanym obiekcie siedzibę będzie miała gminna biblioteka publiczna. Projektowany budynek pełnić będzie funkcję obiektu użyteczności publicznej, w którym przewidziano pomieszczenia o charakterze kulturalno-edukacyjnym, bibliotecznym oraz konferencyjnym, a także niezbędne zaplecze administracyjne, gospodarcze i techniczne. W ramach zadania, po przeprowadzeniu prac rozbiórkowych, zostanie wybudowany nowy budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej 213,60m2 i kubaturze 1150m3.
Na parterze przewiduje się:
• bibliotekę z salą dla dzieci,
• salę dla młodzieży,
• komunikację,
• pomieszczenie socjalne,
• pomieszczenie techniczne,
• pomieszczenie gospodarcze,
• toalety.
Na piętrze przewiduje się:
• salę konferencyjną,
• biuro dyrektora,
• komunikacje,
• toalety,
• pomieszczenie biurowe.
Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców. Układ funkcjonalny zapewni możliwość swobodnej organizacji spotkań, warsztatów czy wydarzeń dla różnych grup wiekowych, uwzględniając jednocześnie wymogi w zakresie bezpieczeństwa, higieny oraz dostępności dla osób
z niepełnosprawnościami.
Kwota dofinansowania z Funduszy Europejskich: 5.065.685,00 zł
Całkowita wartość projektu: 5.332.300,00 zł
Okres realizacji: marzec 2026 r. – sierpień 2027 r.