Ścieżka nawigacyjna

  • Gmina Lubicz

Treść strony


Nie wolno spalać śmieci w domach

Przypominany wszystkim mieszkańcom gminy Lubicz, iż spalanie śmieci w domowych piecach czy kotłowniach jest zabronione. Łamiemy prawo, niszczymy przyrodę, w której żyjemy, a przede wszystkim trujemy siebie.


Uwaga! Nie będzie prądu

W tym tygodniu mieszkańców naszej gminy czekają utrudnienia. Energa Operator informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawione napięcia niektóre miejscowości w naszej gminie. 16 listopada prądu nie będzie w urzędzie.


Zatroszczmy się o starszych. Potrzebują nas

Cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba Alzheimera -  to tylko niektóre choroby wiążące się z wiekiem dojrzałym. Niełatwe dla dotkniętych nimi osób, ale również dla ich rodzin. Jak sobie z tym radzić? W gminie Lubicz odbyła się konferencja na ten temat.


Informacja na temat inwestycji w Krobi

W związku z pojawiającymi się błędnymi informacjami na temat inwestycji gminy Obrowo na terenie gminy Lubicz, wyjaśniamy.


Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami

Uczniowie szkoły w Złotorii pokazali, że historię kraju można poznawać także dzięki sztuce. Przenieśli nas do Muzeum Malarstwa Historycznego, obrazując drogę Polaków do wolności. – Cieszmy się. To jest radosne święto – mówił wójt Marek Olszewski podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.


Zbadaj się. To nic nie kosztuje

23 listopada w Szkole Podstawowej w Złotorii będą przeprowadzone bezpłatne badania, które mają na celu wykrycie wirusowego zapalenia wątroby. Liczba miejsc ograniczona.


"Aktywna tablica" także w naszych szkołach

Gmina Lubicz zakupi dla szkół tablice interaktywne lub interaktywne monitory dotykowe. Pozyskała na to dotacje od wojewody.


Szkolenie dotyczące pozyskania pieniędzy z EFS-u

15 listopada Lokalna Grupa Działania „Podgrodzie Toruńskie” zaprasza na szkolenie przedstawicieli urzędów gmin Lubicz, Obrowo i Wielka Nieszawka, ośrodków pomocy społecznej oraz stowarzyszeń i fundacji działających na terenie gmin.


Informacja agencji restrukturyzacji dla rolników

Na prośbę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu przypominamy o konieczności corocznego składania spisów stanu stada zwierząt hodowlanych.


Innowacje w szkołach, czyli nauka przyszłości

Uczniowie z trzech szkół gminy Lubicz będą uczyć się programowania. Najpierw jednak nowe rozwiązania poznają nauczyciele.


„Stop przemocy”. Pozwól sobie pomóc

Jeżeli potrzebujecie wsparcia psychologa, specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy czy prawnika, koniecznie przeczytajcie tę informacje.


Samorządy: - Wsłuchajcie się w nasz głos

Wójt Lubicza Marek Olszewski był gospodarzem XVII Kongresu Gmin Wiejskich. Tematy ważne dla samorządów zaakcentowano w debatach z przedstawicielami rządu i parlamentu.


Wizyta w klasie Laboratorium Przyszłości w Brukseli

Wielkim otwarciem naszego projektu Erasmus+ był wyjazd sześciu nauczycieli z naszej gminy do Brukseli. Dołączyli oni do 33 nauczycieli z 11 krajów, aby poszerzać swoją wiedzę o nauczaniu programowania. Grupa miała okazję zobaczyć innowacyjne narzędzia i metody nauczania programowania.


Ekonomia jest dla każdego!

Jak oszczędzać? Jak inwestować? Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci? Tego bankowscy wolontariusze będą uczyć młodzież i seniorów z naszej gminy.


Świetlice pełne pasji.  Dołącz do nas

Gra GO, warsztaty kreatywne i zabawy sportowe. W świetlicach i szkołach odbywają się bezpłatne dla mieszkańców zajęcia w ramach przeciwdziałania alkoholizmowi  (październik-grudzień). Zachęcamy do udziału.


Już w grudniu Mistrzostwa Lubicza w Futsalu

Sympatyków halowej piłki nożnej 2 i 9 grudnia zapraszamy do  hali sportowej  Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym, gdzie odbędą się  XI  Mistrzostwa Lubicza w Futsalu.


Nagrody dla nauczycieli. Kto został uhonorowany?

- To państwo macie wpływ na kształtowanie młodego pokolenia – mówił wójt Marek Olszewski na spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


W gminie Lubicz żyje nam się dobrze

Halina i Marian Tabor z Grębocina oraz Danuta i Jan Wierzba z Młyńca Pierwszego świętowali 50-lecie małżeństwa. Medale za długoletnie pożycie w imieniu Prezydenta RP wręczył im wójt Marek Olszewski.


W Lubiczu studiują sportowcy światowej sławy

- Jako samorząd z ogromną satysfakcją patrzymy na studentów kształcących się w tej uczelni – mówił wójt Lubicza Marek Olszewski podczas inauguracji nowego roku akademickiego w Wydziale Zamiejscowym pruszkowskiej Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki. W uczelni studiują mistrzowie sportu. Kto poza Michałem Kwiatkowskim?


Wyróżnienie dla spółdzielni Lubiczanka

3 i 4 października w Toruniu odbyło się Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej oraz  Targi Ekonomii Społecznej, na których doświadczenia gminy Lubicz w zakresie  współpracy z przedsiębiorstwem społecznym  i ofertę swoich usług prezentowała Spółdzielnia Socjalna „Lubiczanka”.

Informujemy, że od 9 października rozpocznie się realizacja prac drogowych na ulicach Piaskowa i Piastów w Złotorii.


Każdego dnia odpowiadała na potrzeby drugiego człowieka

Po 44 latach pracy zawodowej na zasłużoną emeryturę odeszła Krystyna Sikorska. W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubiczu przepracowała 22 lata jako opiekunka osób starszych i chorych.

Szanowni  Mieszkańcy, przypominamy o terminowym uiszczaniu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz o regulowaniu zaległości. W przypadku nieopłacenia zaległości zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne w celu przymusowego ściągnięcia zaległości, które wiąże się z obowiązkiem uiszczenia dodatkowych kosztów.


Budujemy kolejne gminne drogi

Gmina Lubicz wyremontowała kilka ulic w Lubiczu Dolnym. Nową nawierzchnię zyskały ul. Liliowa i Konwaliowa, a na ul. Różanej i Narcyzowej pojawiły się progi zwalniające. Co dalej?


Zapraszamy na wspólny wyjazd do Ciechocinka

Wznawiamy wyjazdy na basen Szpitala nr 1 ul. al. Armii Krajowej 6 w Ciechocinku. Wejściówka 10 zł od osoby, przejazd finansuje gmina.


Szkoła w Lubiczu Dolnym ma swojego patrona

"Wychowywać z miłością" - takie słowa bł. ks. Władysława Bukowińskiego – patrona Szkoły Podstawowej w Lubiczu Dolnym znalazły się na jej sztandarze.


PSZOK dla mieszkańców gminy Lubicz

PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to miejsce, do którego mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie oddać posegregowane odpady komunalne.


Przystąpienie do kolejnej aktualizacji PGN dla gminy Lubicz

Zwracamy się do zainteresowanych m.in. instytucji, przedsiębiorców oraz wspólnot mieszkaniowych, mieszkańców zamierzających realizować projekt z zakresu gospodarki niskoemisyjnej o zgłaszanie planowanych przedsięwzięć do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) dla gminy Lubicz.


Zmiany w zakresie usuwania drzew

17 czerwca weszły w życie zmiany w ustawie o ochronie przyrody (Dz. U. 2017.1074).


W trosce o zdrowie mieszkańców

Gmina Lubicz sfinansuje mieszkańcom udział w dwóch programach profilaktycznych: wykrywania zakażeń WZW B i C oraz badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej. Łącznie skorzysta z tego ponad 400 osób.


Szkody łowieckie. Gdzie i komu je zgłosić?

Informacja dla rolników dotycząca miejsca i trybu dokonywania zgłoszeń i zasad szacowania szkód wyrządzonych przez: dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny.


Szambo należy zgłosić do ewidencji

Przypominamy o obowiązku wypełnienia i dostarczenia do Urzędu Gminy Lubicz pok. nr 1 (parter) druku „Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków”.


Gmina Lubicz stawia na przedsiębiorczość

Jesteś przedsiębiorcą i zamierzasz otworzyć firmę lub rozwinąć działalność? W gminie Lubicz to się opłaca! Rada gminy uchwaliła zwolnienia od podatku od nieruchomości.


Konserwator zabytków musi wyrazić zgodę

Na usunięcie drzew i krzewów wpisanych do rejestru zabytków trzeba uzyskać pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków. Więcej w piśmie na ten temat.


Kącik adopcyjny dla zwierząt

Na naszej stronie utworzyliśmy kącik adopcyjny. Zainteresowanych zapraszamy tu: https://www.lubicz.pl/6929,poszukuja-nowego-domu.html


Prawnik mieszkańcom doradza za darmo

W Urzędzie Gminy Lubicz są udzielane bezpłatne porady prawne. Kto i na jakich zasadach może z nich skorzystać?


Skorzystaj z pomocy terapeuty uzależnień

W naszej gminie działa Punkt Konsultacyjny dla osób uzależnionych i współuzależnionych.


SMS od gminy? Wystarczy wyrazić zgodę

Najważniejsze informacje z Urzędu Gminy Lubicz możesz dostawać na swój telefon. Co należy zrobić? To bardzo proste.

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 2840310
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2017-11-14 11:55

Odnośniki

Fotokod z linkiem do niniejszej strony

Fotokod

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
-- w całym serwisie

Menu

Intranet

Zaloguj się

Urząd Gminy Lubicz

Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21, 87-162 Lubicz

Dane kontaktowe

tel. (56) 621-21-00, (56) 621-21-01

Godziny urzędowania

poniedziałek, środa, czwartek: 7:00 - 15:00,

wtorek: 7:00 - 18:00

piątek: 7:00 - 14:00

Odnośniki

Metryka strony BIP

Licznik odwiedzin strony BIP: 3545652
Ostatnia aktualizacja strony BIP: 2019-10-16 09:40

Stopka strony